امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

کرمانشاه از کمبود مسجد رنج می برد شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵:۰۰


کرمانشاه از کمبود مسجد رنج می برد تعداد بازدید: ۳۰۹

حجت الاسلام عبدی با بیان اینکه در استان کرمانشاه باید حدود 4000 مسجد داشته باشیم، گفت: متاسفانه تنها این استان 1250 مسجد دارد که با این حساب 2800 مسجد کمبود داریم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای استان کرمانشاه روز پنجشنبه 23 آذر 96 با حضور آیت الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.

حجت الاسلام مهدی عبدی، نماینده طلاب و فضلای کرمانشاه در این جلسه ضمن خیر مقدم گویی از طلاب و فضلای این منطقه و تبریک اعیاد ربیع و ورود حضرت معصومه(س) آماری از تعداد مساجد و طلاب کرمانشاه داد و تصریح کرد: کرمانشاه حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارد، بنابراین بایستی برای هر 500 نفر یک مسجد احداث شود.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه باید حدود 4000 مسجد داشته باشیم، گفت: متاسفانه تنها این استان 1250 مسجد دارد که با این حساب 2800 مسجد کمبود داریم.

حجت الاسلام عبدی افزود: تعداد ائمه‌ جماعات مساجد شهری استان کرمانشاه 250 امام‌ جماعت است که حدود 500 تا 600 مسجد استان کرمانشاه با کمبود پیش ‌نماز مواجه است.

نماینده طلاب و فضلای کرمانشاه ابراز کرد:  مساجد، استان کرمانشاه از لحاظ برخورداری از ائمه جماعت 30 درصد است و 200 مسجد در دهستان‌ها و رو‌ستا‌های کرمانشاه پیش‌‌نماز دارند.

وی در ادامه آماری از طلاب و روحانیون خواهر و برادر استان کرمانشاه داد و اظهار داشت: تعداد کل طلاب برادر شیعه در استان کرمانشاه 1575 نفر است.  تعداد طلاب خواهر در سطح 1، 2و 3 در استان کرمانشاه 1276 نفر است.