امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

طلاب بایستی حضور فعال و پررنگی در انتخابات مجمع نمایندگان داشته باشند یکشنبه ۲۴ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۶:۴۶


طلاب بایستی حضور فعال و پررنگی در انتخابات مجمع نمایندگان داشته باشند تعداد بازدید: ۳۱۲

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان اینکه طلاب بایستی حضور فعال و پررنگی در انتخابات مجمع نمایندگان داشته باشند گفت: امروز مجمع نمایندگان طلاب و فضلا با این گرایش که گروههای جهادی را در همه کشور پشتیبانی کند، فعال شده است.
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمینسید جلال رضوی مهر، نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در جلسه طلاب و فضلای استان کرمانشاه با اشاره به نحوه شکل گیری مجمع نمایندگان، ابراز کرد: یکی از افتخارات مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم این است که آخرین یادگار امام(ره) است و به امر ایشان بود که مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم رقم خورد و این از ان باب بود که در حوزه علمیه که خاستگاه انقلاب اسلامی است، اسلام امریکایی از اسلام ناب محمدی متمایز بشود و گرگان در کمین نشسته بین صفوف متحد و منسجم در میان علما فاصله نیندازند.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب ادامه داد: بعد از رحلت امام خمینی(ره) مجمع نمایندگان همچون یک شجره طیبه شاخسار او با طراوات با انگیزه تحت ظل رهبر معظم انقلاب ادامه حیات می دهد، این مجمع مفتخر است در دو مرحله مخاطب رهبرمعظم انقلاب قرار گرفته است، حضرت آقا طی فرمایشاتی با نماینده های مجمع نمایندگان مطالب مبسوطی فرمودند، خصوصا در این رابطه که حوزه باید انقلابی بماند.

 

وی با بیان این که نخستین سرمشق دفتر کاری مجمع نمایندگان طلاب این مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب از طلاب و فضلا است، تصریح کرد: اگر این حقیقت یعنی عنصر انقلابی ماندن در کنار علم و تعلیم و تعلم ایجاد نشود، خاصیت یک حوزه ای که انقلابی را ایجاد کرده است که بدون وابستگی به شرق و غرب تا به امروز که سن 40 ساله این انقلاب پشت سر گذاشته می شود، توانسته است در مقابل اتاق فکر استکبار و صیونیسم و مرتجعان منطقه بایستد را از دست خواهد داد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر اظهار داشت: انسجامی که در امت واحده اسلامی امروز مشاهده می شود، این انسجام به برکت اسلام نابی است که امام خمینی(ره) ما را با آن آشنا کرده است و از زلال معرفت کلام و اندیشه ایشان ما توانسته ایم بین سیاست پاک و دیانت جمع کنیم.

 

وی عنوان کرد: حرکت بنیادینی که امام(ره) در عصر خودش برای بقای اسلام و برای اینکه روحانیت رهبری خردمندانه هدایت دینی جامعه را بر عهده دارد و بخاطر اینکه امام می دید اگر روحانیت به عنوان سربازان انقلاب در صحنه نباشند و به عنوان فرمانده های ارشد در خاکریز نخست سینه سپر نکنند و با دشمنان مقابله نکنند، اسلام به انزوا کشیده می شود و روحانیت به گوشه گیری عادت خواهد کرد، امام(ره) اسلام محوری و برای نه گفتن به غرب و شرق انقلاب را ایجاد کردند.

 

وی افزود: در عصر امام خمینی(ره) تفکر و جریان دیگری در مقابل ایشان قد علم می کند، آنها می گویند بگردیم در اطراف جمکران یک حفره ای ایجاد کنیم و کتابی را در گاو صندوق بگذاریم و آن را در زیر خاک بگذاریم که آینده گان آن را پیدا کنند و بگویند ما کتابی تحت عنوان قرآن داشتیم، در مقابل این طرز تفکر، امام قرآن سالاری را فریاد زدند و فرمودند قران بایستی در صحنه زندگی اجتماعی سیاسی و حیات معیشتی مردم قرار بگیرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر خاطر نشان کرد: اگر دردی، زخمی و دوری از رفاه را امروز ملت و عمده روحانیت تحمل می کنند بخاطر این است که هنوز جان کلام امام(ره) و شیرازه تفکر ایشان به فضل الهی و عمود این خیمه یعنی امام خامنه ای زنده است.

 

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به اغتشاشات اخیر ابراز کرد: استان کرمانشاه خوش درخشید در وضعی که متاسفانه بعد از زلزله از ناحیه مسئولان خدمات رسانی درستی انجام نشد، گرچه بایستی دست مردم را بوسید.

 

وی اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی طلاب در این شرایط این است که جمله جمله کلید واژه های کلام رهبر معظم انقلاب را که پشت کلمات ایشان تفکرات و جریاناتی است بایستی درس و مشق زندگی ما باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: اینکه حضرت آقا می فرمایند حوزه بایستی انقلابی باشد و انقلابی بماند ما نباید کلام رهبر معظم را محدود به یک سمینار کنیم.

 

وی با بیان اینکه مبانی علمی امام و تفکر انقلابی ایشان بایستی در حوزه زنده بماند، گفت: خواسته حضرت آقا به عنوان نخستین خواسته در شورای عالی، جامعه محترم مدرسین، مدیریت، مجمع عمومی جامعه مدرسین، مجمع نمایندگان طلاب و جلسات طلاب بایستی بازخوانی شود.

 

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان اینکه طلاب بایستی حضور فعال و پررنگی در انتخابات مجمع نمایندگان داشته باشند گفت: امروز مجمع نمایندگان طلاب و فضلا با این گرایش که گروههای جهادی را در همه کشور پشتیبانی کند، فعال شده است.

 

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اظهار داشت: قشر روحانیت بایستی مردم دار و با مردم باشند، اگر این را ما رعایت کنیم بسیاری از مشکلات حل می شود و صحنه را برای حضور دشمن در تنگنا قرار خواهیم داد.

 

وی با بیان اینکه امام(ره) به ما هشدار دادند که از جامعه مدرسین فاصله نگیرید، تصریح کرد: ایشان برای جامعه محترم مدرسین احترام قائل بودند الان هم رهبر معظم انقلاب برای جامعه محترم مدرسین احترام قائل است، بنابراین اجازه ندهیم یک گروههایی قبل از تفکر و تعقل  دور از اندیشه حضرت آقا و مراجع کلماتی را بر زبان جاری کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر گفت: ما هنگامی حرکتمان ارزشمند است که بزرگان ما این حرکت های را تایید کنند و زمانی ما در صراط مستقیم حرکت می کنیم که از بیرون ما خطاهای احتمالی خود را به عنوان انتقاد و پیشنهاد دوستانه از بزرگانمان بپذیریم.

 

 نماینده طلاب و فضلای استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: مجمع افتخارش این است که تحت اشراف جامعه محترم مدرسینی است، که تمام عیار در تمام صحنه های این نظام و انقلاب در مقابل اسلام آمریکایی ایستاد و بارها و بارها مورد تأیید امام(ره) و رهبرمعظم انقلاب قرار گرفت.