امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

بسیاری از مناطق دورافتاده تشنه حضور یک روحانی هستند جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹:۱۷


بسیاری از مناطق دورافتاده تشنه حضور یک روحانی هستند تعداد بازدید: ۱۸۷

حجت الاسلام و المسلمین بیگلری با اشاره به اینکه بسیاری از مناطق دورافتاده تشنه حضور یک روحانی هستند، تصریح کرد: البته برخی از طلاب هم گلایه دارند که وقتی به طرح هجرت می روند شهریه آنها قطع می شود که ما همیشه سعیمان بر این بوده که با بزرگان صحبت کنیم که نه تنها شهریه این افراد قطع نشود بلکه به آنها مزایای اضافه تری هم بدهند.
 

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب،حجت الاسلام و المسلمین بیگلری، دادستان ویژه روحانیت حوزه قضایی غرب کشور در همایش طلاب و فضلای استان کرمانشاه با تسلیت به مناسبت رحلت حضرت ام البنین(س)، اشاره ای به مسائل استان کرمانشاه داشت و ابراز کرد: کرمانشاه یک استان پهناور است که به نحوی می توان گفت که یک شاهراه برای سایر استان های اطراف است.

 

حجت الاسلام و المسلمین بیگلری با اشاره به زلزله کرمانشاه در گذشت عزیزان کرمانشاهی را تسلیت گفت و برای باز ماندگان آنها از خدای متعال صبر جزیل خواستار شد.

 

وی با بیان اینکه در قم ماندن برای درس خواندن بسیارخوب است، گفت: باید همیشه این را به یاد داشته باشیم که ما به قم آمده ایم تا کسب علم کنیم و برای ترویج این علوم به مناطق خود برگردیم، چون رسالت اصلی حوزویان تبلیغ اسلام ناب محمدی است.

 

حجت الاسلام و المسلمین بیگلری با اشاره به اینکه بسیاری از مناطق دورافتاده تشنه حضور یک روحانی هستند، تصریح کرد: البته برخی از طلاب هم گلایه دارند که وقتی به طرح هجرت می روند شهریه آنها قطع می شود که ما همیشه سعیمان بر این بوده که با بزرگان صحبت کنیم که نه تنها شهریه این افراد قطع نشود بلکه به آنها مزایای اضافه تری هم بدهند.

 

حجت الاسلام و المسلمین بیگلری اظهار داشت: در واقع خداوند با پیروزی انقلاب اسلامی دست پلید شیطان را از سر ما کوتاه کرد و این امام خمینی(ره) بود که به کشور ما عزت داد و به دنیا فهماند که همه انسان های آزاد اندیش می توانند جلوی کفر ایستادگی و تغییر و تحول ایجاد کنند.

 

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) پس از سختی های فراوانی که کشیدند، مردمانی را تربیت کردند که لیاقت زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) را دارند، در واقع خداوند به وسیله آخرین ذخیره خودش به ایران و روحانیون عزت داده است.

 

دادستان ویژه روحانیت با بیان اینکه ایران اسلامی ام القری جهان اسلام و ادامه قیام امام حسین(ع) است، تصریح کرد: همه کشورهای مسلمان در سراسر جهان چشم به این کشور دوخته اند، در واقع امروز ایران با علمداری رهبر معظم انقلاب همچنان به پیش می رود هر چند که دشمنان سعی کردند که با ایجاد دست اندازهایی جلوی این پیشرفت را بگیرند.

 

وی با اشاره به اینکه دشمنان از هیچ توطئه ای علیه کشور ایران دریغ نمی کنند، گفت: دشمنان بیکار ننشسته اند و برای ضربه زدن به این نظام هرکاری را انجام  می دهند، بنابراین نباید دشمنان را دست کم بگیریم.

 

دادستان ویژه روحانیت با اشاره به اینکه سربازان گمنام امام زمان(عج) شبانه روز بیدارند و نقشه های شوم دشمنان را از بین می برند، گفت: امروز تهدیداتی وجود دارد که بایستی رفع شوند و این وظیفه بر عهده طلاب است که از نظام در برابر افکار پلید دشمنان محافظت کنند و اجازه ندهند دشمن با شبهه افکنی جوانان ما را از مسیر منحرف کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بیگلری با اشاره به برخی از مشکلات جامعه امروزی اظهار داشت: مدعیان دروغین، اسلام آمریکایی و شیطان پرستی، حضور اهل حق، مراجع انگلیسی از جمله مسائلی هستند که امروزه جوانان را به صراط باطل سوق می دهد.

 

وی مسلمانان بی تفاوت نسبت به مسائل نظام را یک نوع خطر برای جامعه اسلامی دانست و اظهار داشت: طلبه ای که درد دین، انقلاب و نظام را در سینه نداشته باشد، به هیچ دردی نمی خورد.

حجت الاسلام والمسلمین بیگلری در ادامه اشاره به مسئله فضای مجازی داشت و گفت: فضای مجازی همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، هم تهدید است و هم فرصت، بنابراین از این مسأله می توان در پیش بردن اهداف نظام اسلامی استفاده کرد و از این طریق می توان معارف اسلام ناب محمدی را برای جهانیان منتشر کرد و جلوی شبهات دشمن را می توان گرفت.

 

وی با اشاره به فواید و مضرات فضای مجازی اظهار داشت: امروزه دشمن به وسیله این تکنولوژی یکسری تهدیدات را برای جامعه اسلامی بوجود آورده است که این آسیب جدی برای کشور به شمار می آید؛ ولی ما هم می توانیم از این ابزار به درستی استفاده و مردم را با چهره واقعی اسلام آشنا کنیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین بیگلری در پایان از طلاب خواست که برای تبلیغ دین و تبیین مسائل به استان خود برگردند و اظهار داشت: طلاب بایستی به منطقه سر بزنند.

 

در ادامه جلسه آقای سلطانی  مدیر کل اطلاعات استان کرمانشاه به برخی از مسائل استان کردستان اشاره کرد و بزرگترین کار فرهنگی را خدمت به مردم دانست و گفت: تولید امنیت یکی از مهمترین خدمات به مردم است.