امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

طلاب نقش بسزایی در مناطق زلزله زده کرمان ایفا کردند چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۶:۴۰


طلاب نقش بسزایی در مناطق زلزله زده کرمان ایفا کردند تعداد بازدید: ۲۹۶

نماینده طلاب و فضلای استان کرمانشان از نبود مدیریت واحد و پشتیبانی لازم جهت کمک به مردم آسیب دیده و زلزله زده این منطقه انتقاد شدیدی کرد و نقش طلاب وفضلای حوزه علمیه را در آرامش و کمک رسانی به مردم منطقه بسیار موثر دانست.

حجت الاسلام عبدی، نماینده طلاب و فضلای استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب به حضور طلاب و فضلای حوزه در منطقه زلزله زده کرمانشاه اشاره کرد و اظهار داشت: ما برای تبلیغ دههی آخر صفر در شهر کرمانشاه حضور داشتیم، حدود صدنفر از مبلغان را  بلافاصله بعد از زلزله آماده و در منطقه زلزلهزدهسرپلذهاب و روستاها اعزام کردیم.

 

وی ادامه داد: متأسفانه سوء مدیریت در مناطق زلزله زده بسیار نمایان بود؛ از این رو اکیپی از طلبه ها را در روبروی بیمارستان شهدا برای تجهیز اموات مردم و یک گروه از طلبه ها را هم در مجالس عزای کسانی که عزیزانشان را از دست داده بودند، مستقر کردیم تا از این طریق بتوانند اندکی از دردهای آن ها را التیام بخشند.

 

عضو مجمع نمایندگان اظهار داشت: متأسفانه سوء مدیریت بیش از اندازه بود؛ یعنی واقعا مسؤولان منطقه حضور نداشتند، میگفتند که ما وزیر کشور یا مسؤولان کشور میآیند مجبوریم که دنبال اینها برویم که مناطق را نشان اینها دهیم و لذا در خدماترسانی ضعیف بودند.

 

 حجت الاسلام عبدی تصریح کرد: یک دیگر از مشکلات نبود انبار جهت جمع آوری کمکهای مردمی بود؛ واقعا کسی که حرف اول و آخر را در منطقه بزند وجود نداشت که همه زیر چتر او بروند و کمکها ساماندهی شود و این طلبه ها بودند که واقعا مدیریت کردند.

 

وی ادامه داد: ما شهر را تقسیم بر 25 قسمت کردیم و هر قسمتی را به یک گروه تقسیم کردیم مثلا گروه اوقاف، گروه امام علی، گروه مرصاد، گروه الامام المنتظر، تیپ مستقل 83، طلبهها از مناطق مختلف که آمده بودند، حدود 600 نفر بودند مناطق را شناسایی کردند کمکهای مردمی را ساماندهی کردند.

 

نماینده طلاب و فضلای استان کرمانشاه عنوان کرد: اگر مدیریت طلبهها نبود، افراد سودجویی در اول شهر و در  بعضی از مناطق ایستاده بودند که این کمک ها را متأسفانه  می بردند در حالیکه نه زلزله زده بودند و نه مصیبت زده. افراد آسیب زده و افراد گرفتار پای دم خانه هایشان منتظر بودند و مواظب وسیله هایشان بودند ولی خجالت هم می کشیدند که از ما وسیله ای طلب کنند که مدیریت طلبه ها خیلی خوب بود و این کمک ها را مستقیم به دست آسیب دیدگان می رساندند.